مشاوره : 07138385542
نظارت استاندارد بر بازار شیرآلات


: 906

مدیرکل استاندارد استان تهران از ابطال پروانه استاندارد سه برند تولیدکننده شیرآلات و نظارت جدی‌تر بر این بخش خبر داد.

مدیرکل استاندارد استان تهران از ابطال پروانه استاندارد سه برند تولیدکننده شیرآلات و نظارت جدی‌تر بر این بخش خبر داد.

مسلم بیات در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه 250 واحد تولیدکننده شیرآلات دارای پروانه استاندارد در استان تهران فعالیت می‌کنند، تاکید کرد که بازرسان استاندارد بر بازار تولید و عرضه شیرآلات نظارت جدی دارد.

وی افزود: در ماه گذشته، کارشناسان استاندارد در جلسات مهرماه کمیته علایم این اداره‌ استاندارد تهران، پس از بررسی پرونده و نحوه عملکرد واحدهای تولیدی فعال در این صنعت، پروانه استاندارد سه برند شیرآلات را بدلیل عدم احراز شرایط استاندارد ، ابطال کردند.

مدیرکل استاندارد تهران با اشاره به نام برندهایی که پروانه استانداردشان ابطال شده، گفت: شیرآلات اهرمی با نام تجارتی "آبراه تزئین"، شیرآلات اهرمی با نام تجارتی "صنایع پلیمری جهانیار" و شیرکلاسیک با نام تجارتی "آرمال" به علت بی‌اعتباری پروانه، ابطال پروانه شدند.

به گفته بیات همچنین بازرسان استاندارد در جریان بازرسی از واحدهای تولیدکننده این فراورده‌، از دو واحد با نام‌های "ارمغان گستر آینده" و "البرز شیر مهتاب" به علت ممانعت از بازرسی کارشناسان استاندارد  و یک واحد با نام شیرآلات اهرمی "پیکو" به دلیل جعل نشان استاندارد، به دادگاه شکایت کردند.

وی اضافه کرد: هر سه این واحدهای تولیدکننده در شهرک صنعتی عباس‌آباد واقع شده‌اند.

مدیرکل استاندارد تهران در عین حال از صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد برای فراورده‌های شیرآلات بهداشتی مخلوط اهرمی با نام تجارتی "شادمهر"، شیرآلات بهداشتی مخلوط اهرمی و کلاسیک با نام تجارتی "شیرآلات بهداشتی آویسا"، شیرآلات بهداشتی مخلوط اهرمی با نام تجارتی "پارس نوبل" و شیر ربع گرد آبی با نام تجارتی "تکسا" خبر داد.