مشاوره : 07138385542
مزایا و معایب پارکت های خانه


: 943

پارکت ها عناصر کلاسیکی هستند که وقتی به خانه شما اضافه می شوند؛ به دکوراسیون داخلی خانه شما، شخصیت، گرما، صمیمیت و ارزش اعطا می کنند. اما همه پارکت های چوبی یکسان نیستند و برخی از آن ها به دلیل جنس چوبی که از آن ساخته می شوند دارای کیفیت، طرح و نمای متفاوتی هستند

مزایا و معایب پارکت های خانه
پارکت ها عناصر کلاسیکی هستند که وقتی به خانه شما اضافه می شوند؛ به دکوراسیون داخلی خانه شما، شخصیت، گرما، صمیمیت و ارزش اعطا می کنند. اما همه پارکت های چوبی یکسان نیستند و برخی از آن ها به دلیل جنس چوبی که از آن ساخته می شوند دارای کیفیت، طرح و نمای متفاوتی هستند. اگر تا انتهای این متن با چیدانه همراه باشید انواع پارکت های چوبی و مزایا و معایب هر کدام را به شما معرفی خواهیم کرد تا در موقع خرید بتوانید بهترین پارکت را برای دکوراسیون داخلی خانه تان پیدا کنید.

پارکت از جنس چوب بلوط 
پارکت چوبی از جنس بلوط شایع ترین و پر استفاده ترین نوع پارکت در طراحی دکوراسیون داخلی خانه است. پارکت های تهیه شده از چوب بلوط دارای مقاومت و سختی زیادی در برابر فرورفتگی هستند که اگر قصد ندارید تا در خانه تان از فرش استفاده کنید باید حتما این خصوصیت آن را در نظر داشته باشید.
پارکت چوبی از جنس بلوط شایع ترین و پر استفاده ترین نوع پارکت در دکوراسیون داخلی خانه استپارکت منزل

شکل ظاهری پارکت چوبی از جنس بلوط 
این نوع پارکت دارای لکه های طبیعی روی بدنه خود است که مربوط به خود درختان بلوط می شود. این لکه ها ممکن است تیره یا روشن باشند اما مطمئنا در نمای پارکت شما خود نمایی می کنند و اگر فکر می کنید که با لکه های طبیعی روی پارکت نمی توانید کنار بیاید، پس بهتر است پارکت های تهیه شده از جنس چوب بلوط را تهیه نکنید.
پارکت چوبی از جنس بلوط دارای لکه های طبیعی روی بدنه خود است که مربوط به درخت بلوط است

مزایا و معایب پارکت از جنس چوب بلوط
• مزایای پارکت از جنس چوب بلوط:مقاومت زیاد در برابر خراشیدگی و فرو رفتگی
• معایب پارکت از جنس چوب بلوط:دارای لکه ها و رگه های طبیعی که ممکن است برای هر کسی جذاب نباشد
• فضاهای پیشنهادی برای استفاده از پارکت چوب بلوط:راهرو، فضای ورودی، آشپزخانه و اتاق نشیمن
پارکت چوبی از جنس چوب بلوط مقاومت زیاد در برابر خراشیدگی و فرو رفتگی دارند

پارکت از جنس چوب درخت زبان گنجشک 
شبیه ترین چوب به چوب بلوط، چوب درخت زبان گنجشک است. این نوع چوب حتی از چوب بلوط نیز سخت تر و مقاوم تر است و اگر فکر می کنید که برای دکوراسیون داخلی خانه تان به سطحی سفت تر و سخت تر نیاز دارید، حتما پارکت های تهیه شده از چوب درخت زبان گنجشک را انتخاب کنید.
شبیه ترین چوب به چوب بلوط، چوب درخت زبان گنجشک است

شکل ظاهری پارکت از جنس چوب زبان گنجشگ 
سطح رویی پارکت هایی که از چوب زبان گنجشک تهیه می شوند به رنگ کرم مایل به سفید و رنگ داخلی این پارکت ها قهوه ای روشن مایل به زرد است. این نوع پارکت هم مانند پارکت های تهیه شده از چوب بلوط دارای رگه های طبیعی هستند اما رگه های این نوع پارکت به نسبت کمتر است.