مشاوره : 07138385542
قوانين مهم در طراحي دکوراسيون داخلي


: 982

چه شما تازه فعاليت خود در دنياي طراحي داخلي را شروع کرده باشيد يا اينکه مدتهاست که در اين حوزه فعال هستيد، يک موضوع وجود دارد که همه ما بر سر آن توافق داريم: هميشه خوب است

چه شما تازه فعاليت خود در دنياي طراحي داخلي را شروع کرده باشيد يا اينکه مدتهاست که در اين حوزه فعال هستيد، يک موضوع وجود دارد که همه ما بر سر آن توافق داريم: هميشه خوب است که مقدمات را رعايت کنيم. با در نظر گرفتن اين نکته، امروز سه قانون در طراحي داخلي را با هم مرور مي کنيم که نحوه تزئين دکور اتاق ها در خانه شما را به کلي دگرگون خواهد ساخت.
طراحي دکوراسيون داخلي,قانون هاي دکوراسيون داخلي
سه قانون مهم در طراحي داخلي دکوراسيون
پيش از اينکه بخواهيد بگوييد، «مگر قوانين براي اين ساخته نشده اند که زير پا گذاشته شوند؟»، بهتر است که ابتدا مطلب را به طور کامل بخوانيد. اين قوانين، استانداردهايي طلايي هستند. ابتدا اين قوانين را مطالعه کنيد پيش از اينکه بخواهيد آن ها را براي هميشه کنار بگذاريد. مطمئن هستيم که اگر به آن ها پايبند باشيد، به آساني تفاوتي که در طراحي داخلي شما به وجود مي آورند را مشاهده خواهيد کرد.
قانون عمودي 3/3 جديدترين قانون در ليست ما است که يک طراح به نام مارک مک کاولي مفهوم آن را در کتاب خود به اسم «رنگ درماني در خانه: راهکارهاي واقعي براي افزودن رنگ به زندگيتان» مطرح کرده است. مثل بسياري ديگر از ترندهاي کنوني، اين قانون نيز بر اساس تمايل هميشگي ما در تلفيق محيط بيرون با زيبايي هاي داخلي ايجاد شده است.
مفهوم مک کاولي به اين شکل عمل مي کند: اگر طبيعت موقعيتي چارچوب دار بود، تاريک ترين رنگ ها به سمت زمين يافت مي شدند (چمن هاي تيره، سنگ ها و گل و لاي را تصور کنيد). تُن رنگ هاي معتدل درختان و زندگي گياهي در وسط قرار مي گرفتند. آسمان داراي تُن رنگ روشن در بالاي چارچوب قرار مي گرفت.
در اين ديدگاه، طراحي داخلي شيک و زيبا نيز تقريباً به همين شکل عمل مي کند، به طوري که رنگ هاي تيره در پايين، رنگ هاي معتدل در وسط و روشن ترين رنگ ها در بالا قرار مي گيرند. اين قانون مي تواند نقطه شروع مفيدي براي کساني باشد که سعي دارند پالتي رنگي در اتاق تشکيل دهند. اين قاعده هم با رنگ هاي رنگارنگ و هم با رنگ هاي تک رنگ خوب عمل مي کند.